Castillo de Canena Amontillado 250 ml

Experimentem se meze nekladou. Vysoce kvalitní olivový olej, který dokončil svou pouť v dubovém sudu po sherry. Absolutní specialita, krásná kooperace dvou silných elementů, které jsou však ve velmi jemné delikátní harmonii. 

Skladem (>6 ks)
550 Kč / ks 458,33 Kč bez DPH 2 200 Kč / 1 l
Kategorie: Olivové oleje
Objem: 250 ml
Odroda: arbequina
Popis: extra panenský olivový olej odložený v dubovom sude
Pôvod: Španielsko
Región: Andalúzia
Zber: jeseň/zima 2023/24
8 let na trhu
8 let na trhu
přinášíme Vám kvalitní olivové oleje od roku 2016
Čerstvý olivový olej
Čerstvý olivový olej
přímo z farem, plněný do lahví až při naší objednávce
Garance kvality a původu
Garance kvality a původu
máme analýzy a certifikáty, ale hlavně osobní zkušenost s výrobci
Ocenení
Ocenení
sledujeme skutečně odborné soutěže a světový žebříček

Castillo de Canena je technologicky jednou z nejvyspělejších farem na světě. Rovněž jejich inovativní vidění gastronomie přineslo spojení, které ještě nikdo předtím nerealizoval. Ze světa vín a oxidativní metody přinesly dokončení v dubovém sudu do světa olivových olejů, kde se právě přístup vzduchu nejvíce eliminuje.

Představme si, že stojíme před tímto klenotem gastronomického světa, který spojil dvě nesmírné vzácné poklady - olivová superfarma Castillo de Canena a více než stoletá legenda sherry vín z regionu Jerez Lustau. To je první extra panenský olivový olej, který dokončil svou cestu v sudu po sherry. Tento olej je získáván z odrůdy arbequina z brzké sklizně v té nejvyšší kvalitě. Jeho dokonalost dosahuje svého vrcholu v single barrel sudu Lustau, který dříve obsahoval velmi staré sherry zvané amontillado.

Výsledkem tohoto mistrovského spojení je jemný ale čerstvý a fascinující extra panenský olej, který je propojen s komplexními aromaty, charakteristickými pro staré sherry amontillado. Jeho vliv na smysly přináší vůně a nuance, které se v olivovém oleji ještě nikdy předtím neprojevily.

Vůně - nos je plný nádechu pražených ořechů, vznešených dřevin, zralého ovoce, hub a jemných vzpomínek na sherry.

Chuť - v ústech nás zahrne svou přátelskostí a elegancí, svým sladkým dotekem na patře a komplexností, která nám otevírá bránu do široké palety rozmanitých nuancí. Zde objevíme tóny pražených lískových ořechů, harmonicky se mísící s náznaky zralého avokáda. Nakonec, jasné odkazy na dřevný sud sherry vytváří senzorický zážitek připomínající amontillado s nádechem umy.

Jak si ho vychutnat? Tento skvostný olej si zaslouží speciální místo ve vaší kuchyni. Skladujte jej na chladném místě, mimo dosah světla a tepla. Je ideální pro dochucování širokého spektra jídel a surovin, od těch nejjednodušších po ty nejradikálnější. Buďte připraveni na unikátní gastronomickou dobrodružnou cestu, kterou vám tento olej s radostí poskytne. carpaccio a tatarák z krevet nebo tuňáka, grilovaná foie gras, paštiky z koroptve, masové koláče, jikry nebo mušle, mušle a ústřice, syrové, konzervované nebo opečené na pánvi. Nemluvě o velkolepém smyslovém zážitku ve spojení s tmavou čokoládou nebo ořechy.

Zpět do obchodu